VI Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                   22.05.2022 r.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.
  2. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Sumie.
  3. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 18.00, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych:a) poniedziałek – do krzyża w kierunku Łowiec
    b) wtorek – do figury za kościołem
    c) środa – do figury na ul kolejowej,
  4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  5. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Józefa –  Jan Dziedzic
  7. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  8. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie w sprawie Pielgrzymki do Medjugorie – która odbędzie się w dniach 20.07 do 27.07 .. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz niezdecydowanych.
  9. Triduum przed bierzmowaniem: w czwartek, piątek i sobotę zapraszamy uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej i kl I Szkoły Ponadpodstawowej – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  10. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  12. Nietypowa prośba: Z pewnością koło wielu domów znajdują się niepotrzebne pustaki – prosimy aby je przywieźć na plebanie – będą użyte do częściowego zamurowania drzwi do stodoły …
  13. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: .. W sobotę prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania z kl VIII Szkoły Podstawowej i kl. 1 Szkoły Ponadpodstawowej.