IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                   8.05.2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
  2. Dzisiaj Nabożeństwo majowe dzisiaj po Sumie.
  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  4. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl VIII Szkołu Podstawowej i kl. I Szkoły Ponadpodstawowej
  5. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
  6. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  7. We wtorek spotkanie lektorów i ministrantów. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  8. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Pawła Apostoła –  Mieczysław Wojciechowski.
  9. We czwartek spotkanie uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  10. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II
  11. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
  12. W sobotę, 14 maja pielgrzymka autokarowa do Strachociny. Pielgrzymkę organizuje Akcja Katolicka – zapisy do jutra (szczegóły dla zainteresowanych)
  13. Za tydzień po Sumie spotkanie kandydatów na ministrantów (chłopcy z klasy III) i ich rodziców
  14. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  15. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę po Sumie. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
    Maciej Sebastian Ośmak Józefa i Bernardy – kawaler – zameldowany w Ostrowie parafia tutejsza
    i Daria Magdalena Adamarek c. Wiesława i Bożeny – panna – zamieszkała w Morawsku parafia Morawsko. Zapowiedź II Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Podziękowania: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom za włączenie się w akcję  „Jarosławskie Pola Nadziei” którego celem było finansowe wparcie Jarosławskiego Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu im. Św. Jana Pawła II. Dzięki Państwa hojności  zebrana kwota w Ostrowie to 1 567 zł. Z wyrazami szacunku – Anna Michalska
  2. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: .. W tym tygodniu prosimy parafian: Gałęza Stanisław, Dziedzic Henryk, Grabski Krzysztof, Kubaka Janusz, Zubrzycki Zbigniew.