III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                           1.05.2022 r.

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy, zakończenie tygodnia miłosierdzia. Dziękujemy za przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”.
  2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  3. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo majowe po Prymarii i po Sumie.
  4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 00, Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
  5. Dzisiaj akcja Jarosławskie Pola Nadziei – po mszach św. uczniowie kl. VIII naszej szkoły będą kwestować na rzecz jarosławskiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II. Całość funduszy będzie przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Zachęcamy do wsparcia akcji.
  6. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  7. We wtorek, 3 maja, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, Archidiecezji Przemyskiej oraz naszej parafii. Uroczystość odpustowa w naszej parafii – Msze św. o godz.: 8.00; 11.00 Suma i o 16.00. Nabożeństwo majowe po Sumie.
  8. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  9. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Augustyna  (Zbigniew Kosiński)
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek; pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.
  11. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy mszą św. i nabożeństwem o godz. 18.00
  12. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  13. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem – od godz. 8.00
  14. W piątek zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  15. Chcemy kontynuować czuwanie całonocne przed Najświętszym. Sakramentem w intencji pokoju na świecie z piątku na sobotę. Zapraszamy zatem w najbliższą piątkową noc na czuwanie modlitewne. Adoracja rozpocznie się po nabożeństwie majowym i trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę. Adorujemy tak jak dotychczas.
  16. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie. Msza Święta i procesja Fatimska wokół kościoła. Po mszy św. odmówimy różaniec w kościele a następnie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i śpiew litanii.
  17. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  18. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl VIII Szkołu Podstawowej i kl. I Szkoły Ponadpodstawowej
  19. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.
    Maciej Sebastian Ośmak Józefa i Bernardy – kawaler – zameldowany w Ostrowie parafia tutejsza
    i Daria Magdalena Adamarek c. Wiesława i Bożeny – panna – zamieszkała w Morawsku parafia Morawsko. Zapowiedź I  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Korecki Mieczysław, Kaczmarczyk Paweł, Siara Grzegorz, Poliszak Katarzyna, Boryło Jerzy