II Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                              24.04.2022 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Na Sumie dzieci klasy III po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za dar ołtarz w postaci lichtarza pod roratkę i na inne okazje.
  4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.
  5. W dniu jutrzejszym zapraszamy do rozebrania Grobu Pańskiego ( około godz. 19.00)
  6. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
  7. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  8. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Stanisława Kostki Wiesław Ratuszniak
  9. Spotkanie dla ministrantów i lektorów przygotowujące do odpustu parafialnego we środę, rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00
  10. Spotkanie grupy biblijno – liturgicznej we czwartek. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  11. W piątek Święto św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy.
  12. Spotkanie uczniów kl I Szkoły Ponadpodstawowej w sobotę. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  13. Od niedzieli 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  14. Za tydzień przypada pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo majowe po Prymarii i po Sumie.
  15. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Molenda Maciej, Jasiewicz Witold. Baran Marian, Siara Paweł, Koralewicz Janusz,