Ogłoszenia duszpasterskie                                       3.04.2022 r.

1. Dzisiaj pierwszą niedzielą miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  2. Od dzisiejszej zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  3. Od jutra msze św. o godz. 7.00 i 18.00
  4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Avila –  Zofia Poliszak
  6. We środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie lektorów i ministrantów.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
  8. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00
  9. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijno – liturgicznej
  10. Plenerowa Droga krzyżowa w piątki o godz.00. Wcześniej o 17.30 Msza św. Prosimy OSP w Ostrowie o zabezpieczenie trasy. Pójdziemy do krzyżówki łowieckiej i powrotem. Prosimy o przygotowanie stacji.
  11. Serdeczne podziękowania za czuwanie całonocne przed Najświętszym. Sakramentem w intencji pokoju na świecie z piątku na sobotę. Zapraszamy zatem w najbliższą piątkową noc na czuwanie modlitewne. Adoracja rozpocznie się po plenerowej Drodze krzyżowej i trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę. Adorujemy tak jak dotychczas
  12. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii w najbliższą sobotę od 16.00 do 18.00 – będą też zaproszeni księża. Chciejmy skorzystać z daru Bożego miłosierdzia!
  13. W sobotę spotkanie uczniów kl. I Szkoły Ponadpodstawowej – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  14. Przyszła niedziela to już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  15. Paczka dla Ukrainy: Jest organizowana ogólnopolska akcja „Paczka dla Ukrainy”, którą prowadzi Caritas Polska aby dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty! Nasza parafia ma przygotować na razie 15 takich paczek. Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Koszt jednej paczki to około 250 zł. Przygotowanie paczki pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Zatem prosimy o wsparcie finansowe. Na stoliku jes puszka na dobrowolne ofiary. Nasz Parafialny Oddział Caritas zajmie się przygotowaniem ty paczek.
  16. Na stoliku są też paschaliki Caritas – ofiara dobrowolna
    Przemysław Damian Pobuta Krzysztofa i Magdaleny – kawaler – zamieszkały w Łowcach parafia Łowce
    i Justyna Monika Sawuła c. Krzysztofa i Bożeny – panna – zamieszkała w Skołoszowie parafia Ostrów. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  18. Przypominamy o Pielgrzymka do Medjugorie: W dniach 07 – 27.07.2022 z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie, Kosz to 230 Euro i 800 zł. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii
  19. Przypominamy o wpłacaniu na prenumeratę tygodnika Niedziela na II kwartał po `104.00
  20. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Madycka Józefa, Domszy Stanisław, Grygar Józef, Kosińska Stanisława, Skoczylas Stanisław