IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                        27.03.2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Gorzkie żale dzisiaj o godz. (…). Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej – Katarzyna Homa
  5. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.00. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po drodze krzyżowej. Spowiedź codziennie prze Mszą św..
  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą przed świętami
  7. Serdeczne podziękowania za czuwanie całonocne przed Najświętszym. Sakramentem w intencji pokoju na świecie z piątku na sobotę. Zapraszamy zatem w najbliższą piątkową noc na modlitewne czuwanie modlitewne. Adoracja będzie z piątku na sobotę (oczywiście dla chętnych). Rozpocznie się w piątek po Mszy św. około godz. 18.00 i trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę. Adorujemy tak jak dotychczas
  8. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  9. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  10. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.
    Zmiana tajemnic różańcowych
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Przemysław Damian Pobuta Krzysztofa i Magdaleny – kawaler – zamieszkały w Łowcach  parafia Łowce
    i Justyna Monika Sawuła c. Krzysztofa i Bożeny – panna – zamieszkała w Skołoszowie parafia Ostrów. Zapowiedź I   Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  12. Pielgrzymka do Medjugorie: W dniach 07 – 27.07.2022 z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie, Kosz to 230 Euro i 800 zł. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii
  13. Lista ofiarodawców z listopada …
  14. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sota Andrzej; Kasprzak Zbigniew, Kotyla Marek, Rusinko Piotr, Skotnicki Józef.