III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                20.03.2022 r.

1. Dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia.
  2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 15.00. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Anny – Maria Sidor
  5. We środę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Lektorów i ministrantów
  6. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  7. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. (…).
  9. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 00 i 17.00.
  10. W piątek, 25 marca 2022 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu
    W jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga i odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu MaryiPrzed Jezusem Eucharystycznym odmówmy także część różańca świętego w intencji pokoju na Ukrainie, polecając ofiary tragicznej wojny i ich rodziny.
  1. Serdeczne podziękowania za czuwanie całonocne przed Najśw. Sakramentem w intencji pokoju na świecie z piątku na sobotę. Zapraszamy zatem w najbliższą piątkową noc na modlitewne czuwanie w ramach Zawierzenia Rosji i Ukrainy. Adoracja będzie z piątku na sobotę (oczywiście dla chętnych). Rozpocznie się w piątek po Mszy św. około godz. 18.00 i trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę. Na stoliku jest wyłożona lista na którą można się wpisywać, są podane również intencje. Adorujemy jedną godzinę odmawiając wskazaną część różańca, później adorujemy w ciszy.
  2. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.
  3. W sobotę spotkanie uczniów kl I Szkoły Ponadpodstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  4. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
    Łukasz Maciej Szczepański Romana i Jadwigi – kawaler – zamieszkały w Urzejowicach  parafia Urzejowice
    i Dominika Izabela Niebylska c. Roberta i Haliny – panna – zameldowana w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Tomasz Henryk Pukała  s. Andrzeja i Jolanty – kawaler – zamieszkały w Trzebownisku parafia Trzebowniskoi Marcelina Molenda c. Zbigniewa i Marii – panna – zameldowana w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian:. Broszko Witold, Urban Józef, Kosiński Zbigniew, Baran Kazimierz, Trelka Józef. Staśkiewicz Maciej