II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                              13.03.2021 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Zbiórka do puszek po Mszy św.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00. Przypominamy, że składka z Gorzkich Żali jest na kwiaty do Bożego grobu.
  3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Faustyny –  Urszula Słysz
  6. We środę spotkanie uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  7. We czwartek spotkanie grupy biblijno-liturgicznej. Początek o godz. 18.00
  8. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 7.00 i 17.00. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.
  9. Bardzo pięknie wypadło czuwanie całonocne przed Najśw. Sakramentem w intencji pokoju na świecie z piątku na sobotę. Zapraszamy zatem w najbliższą piątkową noc na modlitewne przygotowanie do Uroczystości św. Józefa. Adoracja będzie z piątku na sobotę (oczywiście dla chętnych). Rozpocznie się w piątek po Mszy św. około godz. 18.00 i trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę. Na stoliku jest wyłożona lista na którą można się wpisywać, są podane również intencje. Adorujemy jedną godzinę odmawiając wskazaną część różańca, później adorujemy w ciszy.
  10. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  11. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  12. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuję, że wpłaty podatku będzie można dokonać 14.03.2022 (poniedziałek) od godz. 9.00 do godz. 15.00 w Domu Kultury w Ostrowie. Z poważaniem sołtys Paweł Siara
    Łukasz Maciej Szczepański Romana i Jadwigi Pieniążek – kawaler – zamieszkały w Urzejowicach  parafia Urzejowice
    i Dominika Izabela Niebylska c. Roberta i Haliny Kwaśna – panna – zameldowana w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I

Tomasz Henryk Pukała  s. Andrzeja i Jolanty Szczepanik – kawaler – zamieszkały w Trzebownisku parafia Trzebownisko
    i Marcelina Molenda c. Zbigniewa i Marii Sucha – panna – zameldowana w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.

1. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Trelka Ryszard, Hołowacz Franciszek, Borys Zbigniew, Duda Jacek, Kosiński Jan