I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                   6.03.2022 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej.
  4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  5. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Joanny Beretta-Molla –  Halina Niebylska (różaniec rozpoczynamy pół godziny przed Mszą św. – nie wcześniej!)
  7. We czwartek początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa
  8. W wielu parafiach naszej Ojczyzny odbywają się czuwania całonocne przed Najśw. Sakramentem w intencji pokoju na świecie. Jako owoc rekolekcji jest propozycja adoracji Najśw. Sakramentu również w naszej Parafii. Adoracja będzie z piątku na sobotę (oczywiście dla chętnych). Rozpocznie się w piątek po Mszy św. około godz. 18.00 i trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę. Na stoliku jest wyłożona lista na którą można się wpisywać, są podane również intencje. Adorujemy jedną godzinę odmawiając wskazaną część różańca, później adorujemy w ciszy.
  9. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.
  10. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
  11. Zapraszamy do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 7.00 i 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  12. Drodzy Młodzi, rozpoczynamy oficjalny czas zapisów na SMAP 2022 w Jarosławiu. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 marca. Spotkanie odbędzie się w dniach od 22 do 24 kwietnia. Z uwagi na aktualne warunki epidemiczne i miejscowe możliwości, SMAP odbędzie się w formule trzydniowej, jednak zmodyfikowanej, bez organizacji noclegów. Szczegóły podawane będą przy zgłoszeniu!
  13. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Stasik Damian, Kuropatwa Piotr, Fik Paweł, Kuropatwa Zdzisław, Domszy Wiesław