VIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                       27.02.2022 r.

1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczynamy renowację Misji św.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Jest wyłożona księga abstynencji …
  3. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jadwigi Królowej –  Zofia Siara
  5. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9.00 12.00 i 18.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty.
  6. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W Środę Popielcową składka na Dom Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Przeworsku..
  8. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  10. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  11. We czwartek zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej
  12. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00
  13. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej codziennie przed mszą świętą.
  14. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.
  15. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
  16. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  17. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej.
  18. Apel Ojca świętego Franciszka: „Chciałbym zaapelować do wszystkich, zarówno wierzących, jak i niewierzących. Jezus nauczył nas, że na diaboliczny bezsens przemocy odpowiada sie orężem Boga: modlitwą i postem. Zachęcam wszystkich, aby przypadająca 2 marca Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. W szczególny sposób zachęcam wierzących, aby w tym dniu intensywnie oddali się modlitwie i postowi, Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny.”Watykan, środa 23 lutego 2022
  19. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelowało modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 27 lutego 2022 r. oraz w Środę w Popielcową, 2 marca br., na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
  20. Apel o zbiórkę darów! Od poniedziałku organizujemy zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy. Niezbędne rzeczy można przywozić do:
    SP w Ostrowie na Salę gimnastyczną
    Sołtysa Pawła Siary
    Urzędu Gminy w Radymnie
  21. Apel w sprawie miejsc noclegowych w związku z uchodźcami z Ukrainy: W związku z dużą ilością napływających uchodźców z Ukrainy, zwracamy się do osób zainteresowanych chęcią przyjęcia osób z Ukrainy o zgłaszanie powyższego faktu do Urzędu Gminy w Radymnie, ul. Lwowska 38, telefon: 535733881 16 6281138, 16 6282419. Chęć przyjęcia osób można zgłaszać również w weekend tj. w sobotę i niedzielę w godz. od 8.00 do 15.00
  22. Zapraszamy do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  23. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Rebuś Ewa, Madycki Jan, Pasaj Mieczysław; Suchy Marek; Hołowacz Zuzanna