VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                             20.02.2022 r.

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna).
  2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux -..Aneta Pasaj
  5. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
  6. Za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy Renowację Misji św. które poprowadzi O. Zdzisław Świniarski: Plan Misji w gablotce.
  7. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  8. Lista ofiarodawców z miesiąca września i października …
  9. Ogłoszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie:
    DRODZY RODZICE. Serdecznie zapraszamy do zapisu dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich do oddziałów przedszkolnych oraz dzieci 7 letnie do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Ostrowie.
    Karty zgłoszenia można odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej. Dokumenty należy składać  do 4 marca 2022r.
    Z poważaniem Anna Michalska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie
  10. Pielgrzymka do Medjugorie: W dniach 07 – 27.07 z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie, Kosz to 230 Euro i 800 zł
  11. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Gilarski Marian, Borys Jan, Lepszy Jan, Gałęza Grzegorz, Grabski Krzysztof.