V Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                  6.02.2022 r.

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych :
    Róże kobiet po Prymarii
    Róże mężczyzn po Sumie.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Cecylii –  Jolanta Trelka
  5. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty.
  6. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia będzie w czasie rekolekcji, które rozpoczniemy 27 lutego.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za rozbieranie choinek i szopki. Wszystkim którzy włączyli się w te prace. Bóg zapłać!
  8. Podziękowania Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie w imieniu całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie dziękuje za datki na organizację uroczystości nadania Szkole  Podstawowej w Ostrowie imienia Św. Michała Archanioła. Zebrana kwota to 1110 zł. Dziękujemy za zrozumienie i wspieranie naszych szkolnych inicjatyw.
    Wojciech Sobek Mieczysława i Marii – wolny – zameldowany w Albigowej parafia tamtejsza
    i Justyna Balicka c. Witolda i Lucyny – wolna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Arkadiusz Krowiak  s. Wiesława i Jolanty – wolny– zameldowany w Ostrowie parafia tutejsza
    i Justyna Wlazło c. Andrzeja i Jolanty – wolna – zameldowana w Miękiszu Starym parafia Miękisz Stary. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  10. Pod koniec lipca lub na początku sierpnia z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie – więcej informacji za tydzień.
  11. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Kędziera Maria, Joniec Łukasz, Sebastianka Witold, Kiełt Wiesław, Balicka Justyna, Storek Franciszek, Senio Wiesław.