IV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                    30.01.2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  2. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców dzieci kl. III Szkoły Podstawowej.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We środę w liturgii będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00.
    W tym dniu dzieci kl. III na Mszy o godz. 17. otrzymają książeczki i oczywiście przyjdą do kościoła ze świecami. Składka ze Święta na Zakony Kontemplacyjne.
  5. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Barbary – Maria Storek
  7. We czwartek z okazji wspomnienia św. Błażeja błogosławieństwo owoców.
  8. We czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do rozbierania choinek i szopki: Zespół Caritas, Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Duszpasterską, grupę biblijno – liturgicznej Akcję Katolicką i Lektorów oraz chętnych od godz. 00
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  10. W czwartek Msza św. wotywna o Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00 i modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  11. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej
  12. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą św.
  13. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00
  14. W pierwszy piątek Msza św. wotywna o NSPJ o godz. 17.00
  15. W sobotę z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy będzie błogosławieństwo soli
    W ludowych przysłowiach: Gdzie święta Agata,  bezpieczna tam chata
    czy też: Sól świętej Agaty, strzeże od ognia chaty.
  16. W sobotę Msza św. wotywna ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00
  17. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych :
    Róże kobiet po Prymarii
    Róże mężczyzn po Sumie.
  18. Zapowiedzi: Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Wojciech Sobek Mieczysława i Marii – wolny – zameldowany w Albigowej parafia tamtejsza
    i Justyna Balicka c. Witolda i Lucyny – wolna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
    Arkadiusz Krowiak  s. Wiesława i Jolanty – wolny– zameldowany w Ostrowie parafia tutejszai Justyna Wlazło c. Andrzeja i Jolanty – wolna – zameldowana w Miękiszu Starym parafia Miękisz Stary. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  19. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kuś Elżbieta, Bernal Dariusz, Wojtowicz Krystyna, Kasprzak Henryk, Sebastianka Witold, Hołowacz Aneta, Krowiak Wiesław,