II Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                               16.01.2022 r.

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).
  2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Małgorzaty –  Halina Kosińska
  5. Spotkanie Lektorów i Ministrantów we środę po Mszy św. o godz. 17.00
  6. Spotkanie kl. VIII Szkoły podstawowej we czwartek – rozpoczynamy Mszą św. o godz, 17.00
  7. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  8. Aby zaakcentować coroczne święto Dnia Babci i Dziadka serdecznie zapraszamy za tydzień po Sumie na „Koncert kolęd” w wykonaniu uczniów naszej Szkoły.
  9. Natomiast przed Sumą i w trakcie Mszy św. będzie się prezentował Zespół Pieśni i Tańca OSTROWIACY
  10. W zależności od warunków pogodowych w kolejne dwie niedziele uczniowie Naszej Szkoły wybierają się z kolędą i noworocznymi życzeniami. Dobrowolna składka będzie kolejnym wsparciem na organizację nadania szkole imienia Św. Michała Archanioła. Prosimy o miłe przyjecie naszej młodzieży.
  11. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  12. Lista ofiarodawców z lipca …
  13. Wczoraj kościół sprzątali- W tym tygodniu prosimy parafian: Kosiński Paweł, Stopa Jan, Stopa Adam, Siara Janusz. Szymczycha Marian, Maciaszek Marek, Tymoczko Józef,