Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie                                   9.01.2022 r.

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Dzisiaj po każdej mszy świętej specjalne nabożeństwo podczas którego będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Całość zakończy obrzęd błogosławieństwa wody oraz pokropienie nią zebranych. Poświęconą wodę zabieramy do swoich domów, aby pokropić nasze mieszkania. Niech to będzie uroczysty dzień z przygotowanym ołtarzykiem, modlitwą (stosowne modlitwy są wyłożone na stoliku lub można je ściągnąć z naszej strony parafialnej), śpiewaniem kolęd i uroczystym posiłkiem.
  4. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
  5. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Fatimskiej –  Lucyna Domszy
  7. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  8. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw składka remontowa. W kopertach ofiarę składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  9. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali … W tym tygodniu prosimy parafian: Siwoń Stanisław, Szymczycha Stanisław, Gołębiowski Zbigniew, Usiądek Jarosław, Wojciechowski Stanisław