Święto Świętej Rodziny:

Ogłoszenia duszpasterskie;                                        26.12.2021 r.

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętych – przynosimy swoje wino
  3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  4. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  5. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 16.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  7. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii
    Róże mężczyzn po Sumie.
  8. W ostatni dzień roku, tj. w piątek, 31 grudnia 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.
  9. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej natomiast za dwa tygodnie będzie specjalne nabożeństwo z ogólnym błogosławieństwem i poświęceniem wody (szczegóły za tydzień)
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, (prosimy o wzięcie gazet które leżą na stoliku)
  11. Serdecznie podziękowania za przygotowanie kościoła na święta dla Zespołu Caritas (za inwencję twórczą), Pana Sołtysa (za nową szopkę) Koła Gospodyń Wiejskich (za piękne haftowane bańki), Pana Marka Kotyli (za przywiezienie choinek) Rady Duszpasterską, grupie biblijno – liturgicznej Akcji Katolicką i wszystkim chętnym!
  12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Czyż Stanisław, Czerwiński Stanisław, Wiszyński Mieczysław, Stopa Andrzej, Suchy Jan. (oczywiście w piątek)