1 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                             28.11.2021

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa.”.
  2. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III szkoły podstawowej.
  3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. będą one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. Różaniec przed mszą św. we środy w czasie adwenty nie będzie odmawiany …
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 00
  7. Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie na plebani.
  8. We czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie uczniów kl. VII
  9. Pierwszo piątkowa spowiedź święta codziennie przed mszą św.
  10. W pierwszy piątek zapraszamy na Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 00.
  11. Odwiedziny chorych po domach będą przed świętami (nie w najbliższy piątek)
  12. Tradycyjnie 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Do naszego kościoła Św. Mikołaj przybędzie w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Zainteresowanych rodziców zapraszamy po mszy św. do zakrystii w celu ustalenia szczegółów.
  13. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet rano po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  14. Za tydzień, wzorem poprzednich lat, w drugą niedzielę adwentu jest dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom
  15. Serdecznie podziękowania dla wszystkich ofiarodawców płodów rolnych (zboża) na Seminarium! Gdyby ktoś jeszcze chciał to może to uczynić jutro!
  16. Sprzątanie kościoła … W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Daniel, Kędzierski Jan, Buk Paweł, Trelka Jan, Czech Kazimierz. Pasaj Aneta