Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie         21.11.2021 r.

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
  2. We środę do prowadzenia różańca prosimy róże Św. Maksymiliana Kolbe (Marian Storek)
  3. We środę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie formacyjne uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej.
  4. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie formacyjne uczniów kl. I Szkoły Ponadpodstawowej.
  5. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu. Msze święte tak jak w każdą niedzielę 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00
  6. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III Szkoły Podstawowej.
  7. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę lub na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Pamiętajmy też o 10 zł na cmentarz.
  8. Lista ofiarodawców z czerwca …
  9. Zbiórka na Seminarium: Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu jest miejscem gdzie przygotowują się przyszli kapłani. Kiedyś Ostrów słynął z hojności i wspierał nasze Seminarium. Przez wiele lat nie była organizowana zbiórka darów. Chcemy wrócić do tej pięknej tradycji i dlatego kto może prosimy aby złożyć dar w postaci płodów rolnych a konkretnie zboża (pszenica). Prosimy aby w tym tygodniu złożyć te dary na plebani!
  10. Ogłoszenie Zarządu OSP w Ostrowie
  11. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu prosimy parafian: Kwaśny Krzysztof, Trelka Tomasz, Kotyla Kazimierz, Bobyk Marek, Trelka Janusz.