XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                 14.11.2021 r.

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.
  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Solidarni z Libanem.” To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
  3. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. We wtorek zapraszamy na modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy róża Św. Jana Pawła ll (Mieczysław Szymczycha)
  6. We środę po Mszy św. i Nabożeństwie spotkanie formacyjne lektorów
  7. We czwartek po Mszy św. i Nabożeństwie spotkanie grupy biblijno – liturgicznej
  8. W piątek w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego. Sakramentu, która jest kontynuowania w poszczególnych parafian naszej archidiecezji. Początek adoracji po rannej Mszy św – zakończenie o godz. 17.00
  9. W sobotę – 20 listopada odbędzie się Pielgrzymka Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Katedry.
  10. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  11. Ogłoszenie Pana Sołtysa Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać: 15.11 (poniedziałek) od godziny 9.00 do 15.00 w Domu Kultury w Ostrowie. Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
  12. Podziękowania Pani Dyrektor za uroczystości …
  13. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę lub na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Pamiętajmy też o 10 zł na cmentarz.
  14. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu prosimy parafian; Krowicki Franciszek, Chamuła Stanisław, Gilarski Stanisław, Lechociński Piotr, Czyż Zbigniew,