XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                               19.09. 2021 r.

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku.
  2. Dzisiaj ma miejsce XXII Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszyła o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 a o 13.. będzie Droga krzyżowa. Powrót własnym środkiem transportu.
  3. Dzisiaj trzecią niedzielę miesiąca – składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny, składamy na tacę lub wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  4. Lista ofiarodawców z kwietnia
  5. Dzisiaj – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września. Składka na tacę będzie przeznaczona na diecezjalne radio „Fara”.
  6. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wieczne.
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Avila (Zofia Poliszak)
  8. W piątek spotkanie uczniów kl. I Szkoły Ponadpodstawowej, którzy chcą się przygotowywać do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czerwcu przyszłego roku.
  9. W sobotę, 25 września 2021 r. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce pod hasłem: Różaniec owocem tchnienia Ducha Świętego
  10. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców dzieci klasy III Szkoły Podstawowej.
  11. Ogłoszenie Zarządu OSP w Ostrowie: w dniu 26.09.2021 r. – czyli za tydzień odbędzie się zebranie sprawozdawczo wyborcze. Zebranie rozpocznie się o godz. 17.00 w Świetlicy wiejskiej. Prosimy o niezwłoczne przybycie członków i sympatyków OSP Ostrów
  12. Wczoraj w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość odpustową Św. Stanisława Kostki. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie tej uroczystości: Panu kościelnemu, organiście, ministrantom, scholii parafialnej sprzątającym i dekorującym kościół, wszystkim biorącym udział w uroczystości i przygotowaniu do niej (adoracje) za wszystkie dary i ofiary niech Bóg wszystkim wynagrodzi.
    Kamil Patrycjusz Joniec– kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
    i Magdalena Stryczek
    – panna – zam. w Łowcach par. Łowce. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  14. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Gilarski Janusz, Czyż Marek, Wilk Danuta, Kubaka Mieczysław, Majkut Halina, Roman Krzysztof