XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                   12. 09. 2019 r.

1. Dzisiaj dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku. Dzisiaj Uroczysta beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Msza św. beatyfikacyjna o godz. 12.00
  2. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej (Katarzyna Homa)
  5. W piątek spotkanie grupy biblijno – liturgicznej
  6. W sobotę (18.09) w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze św. o godz. 8.00; 11.00 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nasze uroczystości. Bardzo proszę aby pomyśleć o procesji tzn. baldachim poniosą członkowie Rady Duszpasterskiej, chorągwie mężczyźni a tzw. branżowe przedstawiciele danej branży, obrazy – po 4 dziewczyny z klasy VIII, VII, VI i V.
  7. Uroczystość odpustowa poprzedza Triduum środa, czwartek, piątek. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00 a o 18.00 Msza św. – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież – szczególnie uczniowie klas VI; VII; VIII i I Ponadpodstawowej
  8. Za tydzień XXII Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszyła o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 a o 13.. będzie Droga krzyżowa. Powrót własnym środkiem transportu lub busem (na busa proszę zapisać się z zakrystii).
  9. Za tydzień trzecią niedzielę miesiąca – składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny, składamy na tacę lub wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  10. Za tydzień – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września. Składka na tacę będzie przeznaczona na diecezjalne radio „Fara”.
  11. Ogłoszenie Prezesa Koła Gospodyń Wiejskich:
  12. OGŁOSZENIE Pana Sołtysa: Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać: 14.09 (wtorek) od godziny 9.00 do 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie. Serdecznie zapraszam. Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
  13. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 78 zł.
  14. Sprzątanie kościoła: w tym tygodniu prosimy parafian: Dominik Paweł, Czyż Jan, Pańczyszyn Józef, Ośmak Zbigniew, Blok Józef, Gałęza Andrzej.