XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                     29.08.2021 r.

1. Dzisiaj w Skołoszowie Dożynki Powiatowe i Gminne. U nas na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie wieńca dożynkowego a później dołączymy do świętowania w Skołoszowie na placu przy autostradzie. Organizatorzy zapraszają do radosnego świętowania. Przewidziane są różne atrakcje min. Występ Zespołu Pieśni i Tańca OSTROWIACY
  2. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego
  3. We środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 9.00 Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także innych pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Faustyny (Urszula Słysz)
  5. We środę przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W pierwszy czwartek Msza Święta wotywna o powołania o godz. 18.00
  8. W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie Akcji Katolickiej po przerwie wakacyjnej.
  9. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
    W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Składka na tacę na potrzeby misyjne.
    Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00
  10. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
    – róże kobiet po mszy św. o godz. 8.00
    – róże mężczyzn po Sumie
  12. Podziękowania dla Państwa Alicji i Włodzimierza Kołacz za ufundowanie do nasze świątyni nowego profesjonalnego wzmacniacz
  13. W niedzielę – 12 września – XXII Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszamy o godz. 7.30