Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia duszpasterskie                     15.08.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwane Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte o godz. 8.00; 9.30 i 11.00 oraz po 16.00 – po przybyciu pielgrzymów z Kalwarii. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  2. Podziękowanie za Kalwarię! Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Pielgrzymki na Wielki Odpust Kalwaryjski. Podziękowania dla Przewodnika – brata Mariana Kosińskiego, Ojca Kazimierza Szymczychy, Ks. Jacka Magonia, porządkowym, muzycznym, wszystkim wspierającym i pielgrzymującym do Pani Kalwaryjskiej.
  3. Dzień 15 sierpnia to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  4. We wtorek zapraszamy na modlitw Bractwa Ratowania Dusz od potępienia wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux (Aneta Pasaj)
  6. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (dzisiaj) składka remontowa po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
  7. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sota Krzysztof, Storek Marian, Kosiński Henryk, Blok Maciej, Mazur Janusz.