XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                      8.08.2021 r.

1. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Królowej Polski  (Janina Sucha)
  2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Zachęcamy do pielgrzymowania na Kalwarię Pacławską.
    Proszę o wcześniejsze zapisywanie się na pielgrzymkę, ponieważ związane jest to z przygotowaniem dla nas poczęstunku u Państwa Płociców w Pikulicach.
    Wyjazd pociągiem z Ostrowa 12 sierpnia (czwartek) o godz. 5.47
    piątek o 7.00 Msza św. później wyjście na dróżki
    sobota wyjście na dróżki o 6.00

Natomiast 15 sierpnia (niedziela) Ostrów Msza św. około 16.00
  1. W sobotę w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941).
  2. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwane Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte Msze święte o godz. 00; 9.30 i 11.00 oraz około 16.00 – po przybyciu pielgrzymów. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  3. Niedziela – 15.08 – to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  4. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (za tydzień) składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
  5. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Janusz Mariusz, Gałęza Janusz, Wojtowicz Bogdan, Suchy Jan, Różanowski Leszek.