XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                    1.08.2021 r.

1. Rozpoczynamy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie.
  3. Jutro, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. ( W naszej parafii przeżywany w święto św. Stanisława Kostki)
  4. We wtorek zapraszamy na modlitwę z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Cecylii (Jolanta Trelka)
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W pierwszy piątek po południu zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Bożym Sercu oraz nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec Fatimski.
  9. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc powodzianom
  10. Zbliża się czas Wielkiego odpustu na Kalwarii. Chętni, którzy chcą się wybrać na odpust na ten odpust prosimy, aby zgłosili się w zakrystii. Sprawa bagaży.
  11. W dniach 6 – 8 sierpień była ogłaszana parafialna pielgrzymka do: Gietrzwałd. Św. Lipka, Sokółka, Kodeń .. niestety pielgrzymka nie dojdzie do skutku z powodu małego zainteresowania
  12. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Lotycz Bogusława, Storek Tomasz, Szczepanik Piotr, Kosińska Stanisława, Siara Franciszek