XIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                     27.06.2021 r.

1. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw.
  2. We wtorek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz.00 i 18.00 Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.
  3. We wtorek zapraszamy na modlitwy z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Nieustającej Pomocy (Janina Grygar)
  5. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych
  6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
  7. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego chciejmy skorzystać z pierwszo piątkowej spowiedzi świętej codziennie, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszo piątkowym nabożeństwem o godz. 18.00
    Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 8.00.
  8. W najbliższą sobotę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła.
  9. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca, zmiana tajemnic różańcowych
    Róże kobiet po Prymarii
    Róże mężczyzn po Sumie.
  11. Od przyszłej niedzieli porządek wakacyjny mszy s. Msze św. niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 8.00; 9.30 i 11.00
  12. W niedzielę wyrusza Przemyska Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, chcemy łączyć się duchowo z tymi którzy będą pielgrzymować. Z inicjatywy Radia Fara jest organizowana sztafeta różańcowa w ramach duchowego pielgrzymowania. Parafia Ostrów podejmuje modlitwę dnia 12 lipca o godz. 4.40 Prosimy 4 chętne osoby o zgłoszenie się w zakrystii …
  13. W dniach od 6 do 8 sierpień (piątek – niedziela) jest planowana pielgrzymka na trasie Gietrzwałd – Św. Lipka _ Sokółka – Kodeń.. Koszt 700 zł od osoby
    Kamil Napora Adama i Beaty – kawaler – zameldowany w Pruchniku parafia Pruchnik
    i Aneta Hołowacz c. + Józefa i Zuzanny zd. Siara – panna – zameldowana w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Mateusz Oronowicz
    s. Jerzego i Marzeny zd. Szymańska – kawaler – zameldowany w Ostrowie parafia tutejsza
    i Aneta Gilarska  c. Edwarda i Anny zd. Kowalilak – panna – zameldowana w Michałówce parafia Michałówka. Zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  15. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sawuła Krzysztof, Wojtuń Andrzej, Mikoś Barbara, Perczyk Henryk, Zięba Andrzej.