Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela Zwykła                                 6.06.2021 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
    róże kobiet po Prymarii: róże mężczyzn po Sumie.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna zaraz po Sumie. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z procesją o godz.: 18.00
  3. We wtorek modlitwy bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Józefa (Jan Dziedzic)
  5. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo wianków, nabożeństwo o godzinie 00. po procesji błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 00 i 18.00. – Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. – Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich księży polecamy modlitwom parafian.
  7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  8. Przyjmujemy wpłaty na tygodnik Niedziela na III kwartał po 65 zł.
  9. Podziękowanie za Procesje Bożego Ciała – szczególnie tym którzy przygotowywali ołtarze oraz wszystkim którzy wzięli udział w procesji ( dzieciom, Niosącym obrazy, chorągwie, sztandary, ministrantom, obsłudze liturgicznej, itd. )
  10. Podziękowania: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom za włączenie się w akcję  „Jarosławskie Pola Nadziei” którego celem było finansowe wparcie Jarosławskiego Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu im. Św. Jana Pawła II. Dzięki Państwa hojności  zebrana kwota w Ostrowie to 2132,20 zł. Z wyrazami szacunku – Anna Michalska
  11. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcam do wzięcia udziału.
    Andrzej Trybulski Adama i Beaty zd. Kaleta – kawaler – zamieszkały w Łowcach parafia Łowce
    i Justyna Mikoś c. Romana i Barbary zd Tymoczko – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  13. W dniu 19 czerwca (sobota) jest organizowana autokarowa pielgrzymka Akcji Katolickiej do Częstochowy – koszt 100 zł. Szczegóły dla zainteresowanych.
  14. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Gałęza Stanisław, Dziedzic Henryk, Grabski Krzysztof, Kubaka Janusz, Zubrzycki Zbigniew.