Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie                                                       30.05.2021 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dzisiaj odbywa się coroczna akcja „Jarosławskie Pola Nadziei„, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby Jarosławskiego Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu. Kwestują uczniowie naszej szkoły po każdej mszy świętej. Każdy grosz, włożony do puszki w ramach akcji „Pola Nadziei”, to wielka pomoc dla Hospicjum. Serdecznie zachęcamy do akcji.
  3. Jutro, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. Jutro po mszy św. o nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej
  5. Jutro po mszy św. i nabożeństwie zbiórka lektorów i ministrantów
  6. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
  7. We wtorek modlitwy bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  8. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Krzysztofa (Franciszek Niemiec)
  9. We środę zapraszamy dzieci na godz. 17.00 do przećwiczenia sypania kwiatków w procesji Bożego Ciała i w Oktawie (w tym roku inna metoda – każda dziewczynka ma swój koszyczek) oraz spotkanie ministrantów – po Mszy św.
  10. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.
    Msze św. o godz. 8.00 i 10.00, a po niej procesja do czterech ołtarzy.
    Trasa procesji w górę Ostrowa. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i czynne włączenie się do procesji. Pomyśleć o wzięci obrazów. chorągwi, dziewczynki z kwiatkami chłopcy z dzwoneczkami
    I ołtarz – przy kościołem – prosimy o przygotowanie ołtarza, członków Akcji Katolickiej
    II ołtarz – przy krzyżu na rondzie – prosimy o przygotowanie ołtarza parafian z okolic ronda
    III ołtarz – przy posesji Pana Wiesława Ratuszniaka – prosimy o przygotowanie ołtarza parafian od nr 1 do 20
    IV ołtarz – przy posesji Pana Tomasza Guzika – prosimy o przygotowanie ołtarza parafian – sąsiadów
    Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny.
    Po południu mszy św. nie będzie
  11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  12. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego chciejmy skorzystać z pierwszo piątkowej spowiedzi świętej codziennie, a Msza Święta wynagradzająca z pierwszo piątkowym nabożeństwem o godz. 18.00
    Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek lipca.
  13. W piątek po mszy św. i nabożeństwie spotkanie grupy biblijno-liturgicznej
  14. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  15. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie.
  16. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem: Rekolekcje RAM – Piesza Pielgrzymka w lipcu (wersja sztafetowa). Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
    Andrzej Trybulski Adama i Beaty zd. Kaleta – kawaler – zamieszkały w Łowcach parafia Łowce
    i Justyna Mikoś c. Romana i Barbary zd Tymoczko – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  18. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Korecki Mieczysław, Kaczmarczyk Paweł, Siara Grzegorz, Poliszak Katarzyna, Boryło Jerzy