Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie                                     23.05.2021 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu.
  2. W poniedziałek, 24 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte w naszym kościele o godz.. 8.00 i 18.00.
  3. We wtorek zapraszamy na modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Pawła Apostoła (Mieczysław Wojciechowski)
  5. W tym tygodniu, w czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.
  6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja będzie w górę Ostrowa i z powrotem do kościoła. Proszę pomyśleć o ołtarzach.
  8. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem: Rekolekcje RAM – Piesza Pielgrzymka w lipcu (wersja sztafetowa). Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
  9. Zaproszenie: W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna akcja „Jarosławskie Pola Nadziei”, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby Jarosławskiego Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu. Kwestować będą uczniowie naszej szkoły po każdej mszy świętej. Każdy grosz, włożony do puszki w ramach akcji „Pola Nadziei”, to wielka pomoc dla Hospicjum. Serdecznie zachęcamy do akcji.
  10. Ogłoszenie Wójta Gminy Radymno: Wójt Gminy Radymno informuje o mobilnym punkcie szczepień przeciwko COVID-19, szczepionką firmy Pfajzer w dniu 30 maja br. (niedziela) od godz. 8.00 do 12.00 w Szkole Podstawowej. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Gminy w Radymnie telefonicznie lub osobiście
    Radosław Piestrak Jana i Elżbiety zd. Kurpiel – kawaler – zamieszkały w Rudołowicach parafia Rudołowice
    i Anna Sebastianka c. Juliana i Marii zd. Blok – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Molenda Zbigniew, Jasiewicz Witold. Baran Marian, Siara Paweł, Koralewicz Janusz,