VI Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                   9.05.2021 r.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.
  2. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Sumie.
  3. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 18.00, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych:
    a) jutro – do krzyża misyjnego
    b) we wtorek – do figury za kościołem
    c) w środę – do krzyża misyjnego,
    Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Stanisława Kostki (Wiesław Ratuszniak)
  6. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Za tydzień po Sumie spotkanie kandydatów na ministrantów (chłopcy z klasy III) i ich rodziców
  9. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  10. Ofiarodawcy z miesiąca grudnia …
  11. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone na poszkodowanych w wyniku pożaru w Sośnicy. Łącznie zebrano 4950 zł i 70 gr. Serdeczne Bóg zapłać!
  12. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać w Domu Kultury w Ostrowie: 12.05 (środa) od godziny 10.00 do 15.00. Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
  13. Od kilku lat mamy zamiar wybudować tzw. „Grotę Matki Bożej”. Jak wiemy kilka lat temu została zakupiona figura do tej Groty.. Realizacji dzieła podjęła się Akcja Katolicka – w związku z tym jest prośba do parafian: gdyby ktoś miał ładne okrągłe kamienie to prosimy ofiarować je na ten cel! Prosimy to uczynic w tym tygodniu.
    Adam Kubaka Mieczysława i Urszuli Kosińska – kawaler – zameldowany w Ostrowie parafia tutejsza
    i Patrycja Strzelecka c. Stanisława i Doroty Bełz – panna – zamieszkała w Brzuzie Stadnickiej parafia Brzuza Stadnicka. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: .. W tym tygodniu prosimy parafian: Suchy Tomasz, Dziedzic Jan, Kosiński Grzegorz, Skrzypek Zdzisław, Jackowski Robert.