V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                           2.05.2021 r.

1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga.
  2. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo majowe po Prymarii i po Sumie.
  3. Dzisiaj, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  4. Ogłoszenie OSP w Ostrowie: W obliczu wielkiego nieszczęścia jakie dotknęło rodzinę w miejscowości Sośnica, która w wyniku pożaru straciła dom i dorobek całego życia prosimy mieszkańców Ostrowa o wsparcie finansowe dla poszkodowanej rodziny. Zbiórka pieniężna zostanie przeprowadzona dzisiaj 2 maja pod kościołem po każdej mszy świętej. Zarząd OSP w Ostrowie!
  5. Jutro, 3 maja, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, Archidiecezji Przemyskiej oraz naszej parafii. Uroczystość odpustowa w naszej parafii – Msze św. o godz.: 8.00; 9.30 i 11.00 Suma. Nie będzie Mszy św. popołudniowej – Nabożeństwo majowe po Sumie.
  6. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Andrzeja Boboli (Mieczysław Grabski)
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca maja.
  9. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy mszą św. i nabożeństwem o godz. 18.00
  10. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem – od godz. 9.00
  11. W sobotę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.
  12. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  13. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.
    Adam Kubaka Mieczysława i Urszuli Kosińska – kawaler – zameldowany w Ostrowie parafia tutejsza
    i Patrycja Strzelecka c. Stanisława i Doroty Bełz – panna – zamieszkała w Brzuzie Stadnickiej parafia Brzuza Stadnicka. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  15. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Sławiński Henryk, Kowal Witold, Kupka Krzysztof, Grabski Jan, Durbajło Andrzej.