IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                             25.04.2021 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
  3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Na Sumie dzieci klasy III po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za dar ołtarz w postaci głębokiej pateny, obrusów na balaski i bielizny kielichowej.
  4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Rity (Bogusława Lotycz)
  6. We czwartek Święto św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy.
  7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów przygotowujące do odpustu parafialnego w piątek, rozpoczynamy mszą św.
  8. Od soboty 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca maja.
  10. W pierwsze soboty miesiąca zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie. Msza Święta i procesja Fatimska wokół kościoła. Po mszy św. odmówimy różaniec w kościele a następnie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i śpiew litani.
  11. Za tydzień przypada pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo majowe po Prymarii i po Sumie.
  12. Ogłoszenie OSP w Ostrowie: W obliczu wielkiego nieszczęścia jakie dotknęło rodzinę w miejscowości Sośnica, która w wyniku pożaru straciła dom i dorobek całego życia prosimy mieszkańców Ostrowa o wsparcie finansowe dla poszkodowanej rodziny. Zbiórka pieniężna zostanie przeprowadzona za tydzień – w niedzielę 2 maja pod kościołem po każdej mszy świętej. Zarząd OSP w Ostrowie!
  13. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Sota Andrzej; Kasprzak Zbigniew, Kotyla Marek, Rusinko Piotr, Skotnicki Józef, Madycka Józefa, Domszy Stanisław, Grygar Józef, Kosińska Stanisława, Skoczylas Stanisław (prosimy aby przynieść ze sobą grabki)