III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie –                               18.04.2021 r.

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy, zakończenie tygodnia miłosierdzia. Dziękujemy za przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Skupmy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Avila  (Zofia Poliszak)
  5. W piątek, 23 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie dzień I Komunii świętej. O godz. 11.00 Uroczysta msza św. podczas której dzieci kl. III po raz pierwszy w pełni będą w niej uczestniczyć. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednia z tą uroczystością wybrały się na inną mszę św.. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o godzinie 16.00
  7. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  8. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Broszko Witold, Urban Józef, Kosiński Zbigniew, Baran Kazimierz, Trelka Józef..