Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkanocy                                                                                                                                                                                                                                     11.04. 2021 r.

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świata, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699)
    W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i godzina miłosierdzia
    Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej archidiecezjalnej Caritas.
  3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych:
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie
  4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej (Katarzyna Homa)
  6. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00
  7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  8. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  9. Lista ofiarodawców z miesiąca listopada …
  10. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Trelka Ryszard, Hołowacz Franciszek, Borys Zbigniew, Duda Jacek, Kosiński Jan