Niedziela Męki Pańskiej

Ogłoszenia duszpasterskie                                  28.03.2021 r.

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
  2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 15.00. (przypominamy, że składka na każdych Gorzkich Żalach jest na kwiaty do Bożego Grobu). Po Gorzkich Żalach Msza św.
  3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III Szkoły Podstawowej
  4. W poniedziałek spotkanie Służby Liturgicznej (ministrantów i lektorów) rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 ciąg dalszy po Mszy św. – obecność obowiązkowa.
  5. Spowiedź Wielkopostna poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 18.00..
  6. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  7. We wtorek po Mszy św. zapraszamy Parafialny Zespół Caritas, Grupę biblijno-liturgiczną, Radę Duszpasterską i Akcję Katolicką do przygotowania kościoła na święta.
  8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we środę od godz. 9.00.
  9. We środę o godz. 16.00 msza św. pogrzebowa + Joanny Storek-Barskiej córki Stanisława Storka ze Szczecina (wcześniej o 15.30 różaniec)
  10. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Faustyny (Urszula Słysz)
  11. We środę spotkanie grupy biblijno-liturgicznej (po mszy św. o godz. 18.00)
  12. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowa w drugą niedzielę miesiąca
  14. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 21.00.
    Lista adoracji wywieszona jest na tablicy ogłoszeń.
    Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 14.30. Po drodze krzyżowej rozpoczniemy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia
  2. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego potem odśpiewamy Gorzkie żale. Adoracja potrwa do godz. 21.00.
  3. Wielki Piątek zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny porane
  4. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. od godz. 8.00
    Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10.00; 12.00 i 14.00
    Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o zmroku o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  5. W przyszłą niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 i Msza św. Następne Msza św. w dzień Zmartwychwstania o godz. 9.30 i 11.00 – nie ma mszy św. popołudniowej.
  6. W poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 8.00; 9.30 i 11.00 – nie ma mszy św. popołudniowej.
  7. Na stoliku są do nabycia paschaliki i mały słoiczek miodu (Twój dar serca dla Hospicjum) w cenie 7 zł. Świeca jest symbolem zmartwychwstałego Chrystusa.
  8. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Gilarski Marian, Borys Jan, Lepszy Jan, Gałęza Grzegorz, Grabski Krzysztof, Sawuła Ewa, Madycki Jan, Pasaj Mieczysław; Suchy Marek; Hołowacz Zuzanna (czwartek od godz. 8.00)