Ogłoszenia duszpasterskie                                         21.03.2021 r.

1. Od dzisiejszej zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  2. W tygodniu msze św. o godz. 7.00 i 18.00
  3. Codziennie po mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Spowiedź Wielkopostna (od wtorku) codziennie przed mszą św..
  5. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Joanny Beretta-Molla (Halina Niebylska)
  7. We czwartek, 25 marca Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.
  8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.
  9. W piątek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem osoby doskonale żałującej za grzechy.
  10. Droga krzyżowa w piątki o godz. 7.00 i 18.00
  11. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni
  12. Przyszła niedziela, 28 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  13. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  14. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III Szkoły Podstawowej – sprawa I Komunii św.
  15. Przypominamy o wpłacaniu na prenumeratę tygodnika Niedziela na II kwartał po 78.00
  16. Podziękowania dla Pana Henryka Sławińskiego za gratisowe ozonowanie kościoła w minionym tygodniu
  17. Podziękowania dla Pana Wiesława Kosińskiego za prace przy kościele w minionym tygodniu
  18. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Siara Józef, Kokoszka Robert, Ratuszniak Wiesław, Mołoń Waldemar, Perczyk Andrzej.