IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                             14.03.2021 r.

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu.. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  3. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jadwigi Królowej (Zofia Siara)
  4. We czwartek rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne’ Program jest wywieszony w gablotce i znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
  5. W piątek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców
  6. Apel Metropolity Przemyskiego Abp Adama Szala: W związku z trwającym Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez Papieża Franciszka, zachęcam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych Archidiecezji, aby w dniu Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP, tj. 19 marca 2021 r., otoczyć modlitwą, zanoszoną przez wstawiennictwo tego Świętego, naszą Ojczyznę, Kościół Święty, Archidiecezję i nasze rodziny.
  7. Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie: Z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19, szpitale zwiększyły zapotrzebowanie na osocze od Ozdrowieńców, które wspomaga leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami.
    Prosimy osoby, które przeszły COVID-19 i wyzdrowiały, aby oddały osocze, zawierające cenne przeciwciała przeciw-SARS-CoV-2!
    Jeżeli ktoś chciałby oddać osocze na separatorze, z którego zostaną pozyskane 3 jednostki osocza dla chorych, zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz Terenowych Oddziałów RCKK w KrośniePrzemyślu.
  8. Parafia NSPJ w Radymnie ogłasza nabór do przyjaznego domu dziennego domu pomocy dla kobiet i mężczyzn powyżej 60 roku życia
    Przyjazny Dom oferuje:
  • Zajęcia od poniedziałku do piątku godz. 8-16
  • Śniadanie, ciepły posiłek
  • Zajęcia aktywizujące
  • Rehabilitacja
  • Porady Specjalistów: Dietetyk, Psycholog, Logopeda
  • Opieka wykwalifikowanej kadry
    SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W BIURZE PROJEKTU (budynek parafialny) i pod parafialnym numerem telefonu (16 6281059)
  1. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  2. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Hołowacz Aneta, Krowiak Wiesław, Kędziera Maria, Joniec Łukasz, Sebastianka Witold Kiełt Wiesław, Balicka Justyna, Storek Franciszek, Senio Wiesław