III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                7.03.2021 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  2. Jutro, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux (Aneta Pasaj)
  6. W piątek po mszy św. o godz 17.00 spotkanie grupy biblijno-liturgicznej
  7. W sobotę, 13 marca, przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
  8. Zapraszamy do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 7.00 i 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  9. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuję, że wpłaty podatku będzie można dokonać 11.03.2021 (czwartek) od godz. 9.00 do godz. 15.00 w Domu Kultury w Ostrowie. Z poważaniem sołtys Paweł Siara
  10. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Szymczycha Krzysztof, Kasprzak Mieczysław, Brzozowski Grzegorz, Kuś Elżbieta, Bernal Dariusz, Wojtowicz Krystyna, Kasprzak Henryk, Sebastianka Witold.