IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                            20.12.2020 r.

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. W IV czwarta niedzielę adwentu zapala się ostatnią ze świec – symbolizuje ona nauczanie proroków zapowiadających przyjście Mesjasza i Jego Królestwa pokoju i sprawiedliwości.
  2. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Ze spowiedzi Adwentowej prosimy korzystać w poniedziałek, wtorek, środa od 16.00 do 17.00.
  3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w dniu jutrzejszym od godz. 9.00.
  4. W dniu jutrzejszym pogrzeb = Olgi Gajer – msza św. pogrzebowa w kościele o godz. 14.00

1. Jutro ubierania choinek i szopki. Do ubierania zapraszamy Zespół Caritas, Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Duszpasterską, grupę biblijno – liturgicznej Akcję Katolicką i Lektorów oraz chętnych od godz. 00
  2. We środę ostatnie roraty w tym roku …. we czwartek Msza św. rano o godz. 7.00
  3. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
    Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 22.00. Taca mszalna z „Pasterki” przeznaczona jest: na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
  1. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 8.00; 9.30 i 11.00
    W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
  1. W sobotę, 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą o godz. 8.00; 9.30 i 11.00. Składka ze Święta będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, UPJP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów.
  2. W niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Z racji dnia poświęconego świętemu Janowi Apostołowi pobłogosławimy wino.
  3. Przed tygodniem członkowie Rady Duszpasterskiej odwiedzali nasze domu z opłatkami na stół wigilijny i życzeniami świątecznymi. Serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie i złożone ofiary ( zebrany 13 320 ). Książka o pielgrzymce jako dodatek jest prezentem pod choinkę. Gdyby jeszcze ktoś potrzebował opłatków to można je otrzymać w zakrystii
  4. Na stoliku znajdują się jeszcze Świece Caritas. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  5. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( tj. dzisiaj ) jest tzw. składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła ). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  6. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary.. lista ofiarodawców z sierpnia.
  7. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Myszka Józefa, Kwaśny Krzysztof, Trelka Tomasz, Kotyla Kazimierz, Bobyk Marek, Trelka Janusz, (we czwartek)