III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                         13.12.2020 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  2. Niech nie zabraknie w naszych domach poświęconego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu.
  3. Opłatki na stół wigilijny w dniu dzisiejszym będą roznoszone po naszych domach przez członków Rady Duszpasterskiej od godz. 13.00 (ofiary zbierany przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby kościoła)
  4. Świece Caritas są wyłożone na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  5. We środę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
  6. We czwartek 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas.

Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.

1. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Ze spowiedzi Adwentowej prosimy korzystać codziennie przed Mszą św.
  2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w następnym tygodniu.
  3. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( tj. za tydzień) jest tzw. składka remontowa (w grudniu na ogrzewanie kościoła). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  4. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary lista ofiarodawców z lipca.
  5. Nowy parking przy kościele już funkcjonuje. Można z niego korzystać. (Nie wyobrażam sobie w tej sytuacji aut stojących na jezdni, chyba, że ktoś jest niewychowany)
  6. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2021 r. po 78.00.
  7. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Pasaj Marek, Krowicki Franciszek, Chamuła Stanisław, Gilarski Stanisław, Lechociński Piotr, Czyż Zbigniew.