II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                            6.12.2020 r.

1. Druga niedziela Adwentu – w  II niedzielę adwentu zapalamy kolejną świece na wieńcu adwentowym – symbolizuje ona wiarę patriarchów Narodu Wybranego w dar Ziemi Obiecanej.
  2. Dzisiaj pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet rano po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  3. Dzisiaj, wzorem poprzednich lat, w drugą niedzielę adwentu jest dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
  4. Godzina łaski dla świata: 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
    Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?
  • Jeśli to możliwe, módl się w kościele przed Najśw. Sakramentem, od 12–13.
  • Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
  • Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
  • Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.
  • Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby.
    W związku z tym we wtorek od godz. 12.00 do 13.00 w naszym kościele będzie wystawienie Najśw. Sakramentu
  1. We wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki NMP jak kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
  2. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.
  4. Opłatki na stół wigilijny będą za tydzień roznoszone po naszych domach przez członków Rady Duszpasterskiej (ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na kościół)
  5. Świece Caritas będą od jutra na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  6. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2021 r. po 78.00.
  7. Sprzątnie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kwaśny Grzegorz, Pasaj Jan, Pasaj Krzysztof, Niemiec Franciszek, Blok Marian