Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie                                    22.11.2020 r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  4. W dniu jutrzejszym spotkanie formacyjne lektorów i ministrantów
  5. We wtorek po Mszy św. o godz. 17/00 spotkanie Rady Duszpasterskie
  6. We środę do prowadzenia różańca prosimy róże Św. Józefa (Jan Dziedzic)
  7. W sobotę – 28 listopada – podczas Mszy św. o godz. 17.00 uczniowie klasy I Szkoły Ponadpodstawowej przyjmą z rąk ks. Abp Adama Szala sakrament bierzmowania. Uroczystość zostanie poprzedzona Triduum (środa, czwartek, piątek) na które zapraszamy kandydatów w raz z rodzicami
  8. Spowiedź przed bierzmowaniem przez cały tydzień przed Mszą św.
  9. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu. Msze święte tak jak w każdą niedzielę 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00
  10. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III szkoły podstawowej.
  11. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu prosimy parafian: Domszy Eugeniusz, Sebastianka Franciszek, Storek Krzysztof. Słaby Kazimierz, Wąsik Ryszard Zapraszamy także rodziców kandydatów do bierzmowania (prace rozpoczynamy o godz. 8.00)