XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                     15.11.2020 r.

1. Dziś przeżywamy XXXIII niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.
  2. Jutro po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie uczniów kl. I Szkoły Ponadpodstawowej.
  3. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy Różę Św. Krzysztofa (Franciszek Niemiec)
  5. W sobotę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.
  6. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  7. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa – na dach kościoła. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę lub na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  8. Petycja o wsparcie inicjatywy budowy Centrum Rekreacyjno – Edukacyjnego w Ostrowie …
  9. Ogłoszenie Pana Sołtysa Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać: 16.11 (poniedziałek) od godziny 11.00 do 15.00 w Domu Kultury w Ostrowie.
    Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
  10. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu prosimy parafian; Trąd Artur, Blok Marek, Duda Henryka, Duda Andrzej, Blok Mieczysław, Jaromi Krzysztof, Hołowacz Jolanta, Storek Wojciech. Koralewicz Krzysztof