XXX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                     25.10.2020 r.

(Rocznica poświęcenia kościoła własnego)

1. Dziś – miejsce trzydziestej niedzieli w ciągu roku zajmuje uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach, a są nimi: dziękczynienie i odpowiedzialność.
  2. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Stanisława Kostki {Wiesław Ratuszniak)
  3. Za tydzień, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Porządek Mszy Świętych: 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00 (wszystkie w kościele) a o godz. 12.30 zgromadzimy się  na cmentarzu aby modlić się za zmarłych – na poświęcenie pomników proszę umawiać się indywidualnie.
  4. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do kontenerów.
  5. Przypominamy o możliwości zyskania odpustów dla Zmarłych w listopadzie:
    W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  6. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, jednak zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w drugą niedzielę listopada.
  7. Lista ofiarodawców na mozaikę z miesiąca sierpnia ..
  8. Sprzątanie kościoła… W tym tygodniu prosimy parafian: Ośmak Józef, Gilarski Janusz, Czyż Marek, Wilk Danuta, Kubaka Mieczysław, Majkut Halina.