XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                27.09.2020 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie przeprowadzana zbiórka na rzecz jarosławskiego hospicjum prowadzonego przez ks. Franciszka Rząsę. Zbiórkę przeprowadzą nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Liczymy na wsparcie tej jakże szlachetnej inicjatywy. Bóg zapłać!
  2. Od poniedziałku Msza św. po południu o godz. 17.00.
  3. W dniu jutrzejszym po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci klasy III Szkoły Podstawowej
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej (Katarzyna Homa)
  5. We czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17.00 Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc.
  8. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą świętą.
  9. piątek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
  10. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 8.00.
  11. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca października, zmiana tajemnic różańcowych.
    Na Sumie dzieci kl. III Szkoły Podstawowej otrzymają różaniec.
  13. Za tydzień poświęcenie figury św. Franciszka w ogrodzie biblijnym. O godz. 00 Msza św. a potem poświęcenie figury.
  14. Od kilku lat mamy zamiar wybudować tzw. „Grotę Matki Bożej”. Była by ona usytuowana naprzeciw krzyża misyjnego. Jak wiemy kilka lat temu została zakupiona figura do tej Groty.. Realizacji dzieła podjęła się Akcja Katolicka – w związku z tym jest prośba do parafian: gdyby ktoś miał ładne okrągłe kamienie to prosimy ofiarować je na ten cel !
  15. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Kamiński Marek, Skrabiński Grzegorz, Marciak Janina, Buk Henryk,Lis Ryszard