XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                           20.09.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.
  2. Dzisiaj składka na Archidiecezjalne Radio Fara
  3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl I Szkoły Ponadpodstawowej.
  4. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
  5. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wieczne.
  6. We środę od godz. 9.00 – tak jak co roku – zbiórka płodów rolnych na fundację Hospicjum w Jarosławiu (prowadzone przez ks. Franciszka Rząsę.
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Anny (Maria Sidor)
  8. We środę Zbiórka ministrantów ze szkoły podstawowej – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  9. W piątek spotkanie formacyjne grupy biblijno – liturgicznej – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  10. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca składka remontowa po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny, składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
    Zachęcamy (jeżeli ktoś może) do złożenia ofiary na kilka a nawet kilkanaście miesięcy)
    Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary.
  11. Podziękowania dla Państwa Renaty i Henryka Baran za ufundowanie krzyża, który pięknie prezentuje się na wieży!
  12. Podziękowania dla Pana Pawła Siary za prace przy kościele w minionym tygodniu
  13. Lista ofiarodawców na mozaikę z sierpnia …
  14. W piątek w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość odpustową Św. Stanisława Kostki. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie tej uroczystości: Panu kościelnemu, organiście, ministrantom, scholii parafialnej sprzątającym i dekorującym kościół, wszystkim biorącym udział w uroczystości i przygotowaniu do niej ( adoracje ) za wszystkie dary i ofiary niech Bóg wszystkim wynagrodzi.
    Łukasz Bobyk Marka i Małgorzaty – kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
    i Ewelina Pruchnicka c. Jacka i Iwony – panna – zam. w Jarosławiu par. Trójcy Przenajświętszej. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  16. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Storek Marian, Kosiński Henryk, Blok Maciej, Mazur Janusz, Kud Ryszard.