XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                      30. 08. 2020 r.

1. Dziś XXII niedziela w ciągu roku, w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. O godz. 11.00 Uroczysta Msza św. Podziękowania dla rodziców za odnowienie (pozłocenie) puszki, kielicha i relikwiarza. Msze św. o godz. 00;9.30; 11.00 i 16.00
  2. Spowiedź św. na rozpoczęcie roku szkolnego jutro od godz. 17.00.
  3. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 00 Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także innych pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
  4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jadwigi Królowej (Zofia Siara)
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek Msza Święta wotywna o Najśw. Sakramencie o godz. 18.00

W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie Akcji Katolickiej po przerwie wakacyjnej.

1. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
    W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Składka na tacę w pierwszy piątek jest przeznaczona na potrzeby misyjne.
    Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych w październiku.
  2. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
  3. Za tydzień msze sw. o godz. 8.00; 11.00 i 16.00
  4. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Pragnę przypomnieć, że składka przy okazji zmian tajemnic różańcowych jest przeznaczona na misje.
  5. Za dwa tygodnie jest planowana piesza pielgrzymka do Chłopic … prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  6. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 78 zł. (proszę o zabranie gazet, które leżą na stoliku pod chórem)
  7. Podziękowania za prace przy kościele w poniedziałek dla Panów: Józef Grygar, Władysław Jasiewicz, Bartłomiej Stasik, Marian Grabski, Jan Kędzierski, Mieczysław Szymczycha, Wiesław Storek, Stanisław Kosiński, Dawid Kuropatwa
  8. Podziękowania dla Pana Piotra Kuropatwa za wykonanie krzyża do sygnaturki
  9. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Usiądek Sławomir, Homa Józef, Czternastek Jan, Hołowacz Maciej, Droński Mieczysław.