XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                      9.08.2020 r.

1. Dzisiaj, 9 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Jutro, 10 sierpnia święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. (Odpust w Radymnie)
  3. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Cecylii (Jolanta Trelka)
  4. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Zachęcamy do pielgrzymowania na Kalwarię Pacławską. W tym roku ze względu na pandemię odpust na Kalwari będzie wyglądał trochę inaczej. Są obostrzenia .. nie będzie uroczystych dróżek, tylko w mniejszych grupach. Szczegóły na stronie internetowej Kalwarii
    Jest możliwość noclegu na kwaterze tak jak w ubiegłym roku pod numerem 79. Znakiem rozpoznawczym jest duży krzyż na podwórku.
    Wyjazd pociągiem z Ostrowa 12 sierpnia (środa) o godz. 5.35
    czwartek o 7.00 Msza św. później wyjście na dróżki
    piątek wyjście na dróżki o 6.00
    W sobotę 15 sierpnia w Ostrowa Msza św. na zakończenie o godz. 16.00
  1. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwane Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte Msze święte o godz. 8.0011.00 (poświęcenie wieńca) oraz o 16.00 – po przybyciu pielgrzymów. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  2. Sobota – 15.08 – to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  3. Jak zostało ustalone w trzecią niedzielę miesiąca (za tydzień) składka remontowa na nowe poszycie dachu. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
  4. W tym roku nie będzie dożynek na poziomie Powiatu, Gminy ani Sołectwa
  5. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sawuła Krzysztof, Wojtuń Andrzej, Mikoś Barbara, Perczyk Henryk, Zięba Andrzej.
  6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.