XV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                12.07.2020 r.

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. Msze św. o godz. 00; 9.30 i 11.00
  2. Dzisiaj wybieramy Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitejh
  3. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Fatimskiej (Lucyna Domszy)
  4. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.
  5. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa.
  6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – składka remontowa – zbiórka po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  7. Przypominamy też o składce na mozaikę …
  8. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Korecki Mieczysław, Kaczmarczyk Paweł, Siara Grzegorz, Poliszak Katarzyna, Boryło Jerzy