XIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie                                            28.06.2020 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Dzisiaj wybory Prezydenckie. Wybieramy Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Kilka wskazówek: Do lokalu wyborczego udajemy się w maseczce. W lokalu jednorazowo może przebywać najwyżej 10 osób. Prosi się o zachowanie dystansu i w miarę możliwości zaleca się posiadanie rękawiczek i swojego długopisu ale jeżeli ktoś nie będzie posiadał to oczywiście będzie dopuszczony do głosowania. Podczas głosowania zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.
  3. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Msze św. o godz.00 i 17.00 Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Maksymiliana Kolbe (Marian Storek)
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  7. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 00.
  8. W najbliższy I piątek nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną – będą co drugi miesiąc
  9. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  10. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i nabożeństwo fatimskie o godz. 00.
  11. Za tydzień I Niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:

róże kobiet po Prymarii

róże mężczyzn po Sumie

1. Msze św. w niedzielę w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) o godz. 00; 9.30 i 11.00 nie będzie Mszy s. po południu.
  • Adrian Paweł Blok – kawaler – zamieszkały w Tuczempach parafia Tuczempy
    i Klaudia Karolina Siara – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w 14. Niedzielę zwykłą, tj. 5 lipca 2020 r.
  2. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: : Cioch Fryderyka, Sidor Maria, Gilarski Wincenty, Grabski Józef, Blok Jan.